Loodus-tehnikaring

Loodusringis tegeleme keskkonna uurimise (keskkonnaharidus), matkamise, keskkonnasõbraliku materjalikasutusega (käsitöö) ning õuesõppega.

2.-4. veerandil valmistatakse ERR võistluseks ja festivaliks Noor Insener ahelreakstioonide masina (Golbergi masin). Ringi õpilased külastavad koolide teadusteatrite festivali, Tallinna festivali Ökomäss ja teisi keskkonnaalaseid sündmusi. Ring osaleb kohalikes, riiklikes ja rahvusvahelistes projektides nagu Eesti kooliallikad, Kosmosekoolide võrgustik jne.

Töö toimub rühmatundides.
Rühma suurus on 10-12 õpilast.
Kui õpilasi on rohkem kui 12, siis toimub töö kahes rühmas.

Registreerimisinfo:
Registreerimiseks palun täida https://viljandihuvi.ope.ee/vastuvott
Osalustasu 21 € kuus

Vanuserühm:
(II) III - V (VI) kl

Asukoht: Huvikooli tehnikakeskus Paalalinna kooli 0 korrusel, Paala tee 46.

Loodusring 2019/2020 õ.-a.

Ka käesoleval aastal on palju põnevat.

Jätkub ühine algatus koostöös Kesklinna kooliga kus toimub kahe kooli vahele jääva haljasala uueks unistamine. Kolmandat korda soovime tuge kaasavast linnaeelarvest. Ja kuna unistustel on kombeks täituda (varem või hiljem), siis saab aja möödudes alakasutatud pargist üks ütlemata vahva paik õppimiseks, mängimiseks, puhkamiseks ja avastamiseks.

Oluline tegevus on osalemine EV100 Kooliallikad algatuses. Sel õppeaastal jätkame idee pilootimisel (matkad, veeanalüüsid, uurimine), teeme koostööd teiste pilootkoolidega ja oleme eeskujuks teistele.

Kolmas, neljas, viies, kuues ja seitsemes põnev asi tuleb jooksvalt. Nagu ikka on õpetaja väga uudishimulik, otsib seoseid ja üllatab. Mõni teema tuleb päevauudisest, mõni rahvakalendrist, mõni unenäost...

Uudishimu ja õppimise huvi viis õpetaja koolipinki: kahe aasta magristriõpingutel TÜ VKA kunstide ja tehnoloogia õpetajaks on läbitud enamus, st kaks aastat. Kuid kuna tudengipõli on huvitav, siis lisandus õpingutele lisa-aasta. Seepärast saavad ka loodusringi õpilased osa nii kunstist kui tehnoloogiast. Loomulikult jätkusuutliku arengu hariduse võtmes.

Sügise suurim ühistegevus on septembril maispõllu lõpuöö üritusel osalemine!

Õpetaja:
Peep Tobreluts