26.04.19

 

KITARRIRINGI TEATED

1.
HEAD ÕPILASED!
OOTAN TEIL JÄTKUVALT JUTUKESI KITARRIRINGI KOHTA.
TÄHTAEG OLI MEIL 1. MAI.
OLEN JUBA SAANUD 3 JUTUKEST,
AGA TULEMA PEAKS NEID kokku 40.
OOTAN ENDISELT.

Jutukeste kirjutamise juhendi leiad SIIT:


! ! ! KÕIGE TÄHTSAM TEADE ! ! !

KUI SA OLED HUVIKOOLI KITARRIRINGI ÕPILANE VÕI LAPSEVANEM, SIIS PALUN TEE END HUVIKOOLI ePÄEVIKU (STUUDIUMI) KASUTAJAKS. Selleks saad abi Siiri Tubli'lt huvikooli kantseleist. KÜLASTA VÄHEMALT ÜKS KORD NÄDALAS HUVIKOOLI STUUDIUMI ja vaata üle Sinu või Sinu perega seonduv info ning teated. See tagab Sinu kursis oleku meie tegemiste ja õpitavate teemadega. 

LISAKS KÜLASTA VÄHEMALT KORD NÄDALAS (parem oleks kord päevas) KA KÕIKI OMA POSTKASTE - ka plekist või vineerist postkaste oma kodude väravates-koridorides, ERITI AGA VIRTUAALSEID: @hot.ee, @gmail.com, @mail.ee JA KÕIKI TEISI, MIS SUL OLEMAS ON.

 • KUI NÄETE SEAL HUVIKOOLI VÕI HUVIRINGI ÕPETAJA POOLT TULNUD KIRJU, MIS NÕUAVAD TEIE VASTUSEID, SIIS PALUN VASTAKE NEILE ESIMESEL VÕIMALUSEL.
 • SEE ON ERITI VAJALIK PAREMA KONTAKTI HOIDMISEKS HUVIKOOLI JA ÕPILASTE NING LAPSEVANEMATE VAHEL.
 • PALUN AVASTAGE OMA E-MAILI POSTKASTIDES KA RÄMPSPOSTI KAUSTAD JA PIILUGE AEGAJALT SINNA SISSE. NÄDALAS KORD OLEKS JUBA PÄRIS HEA SAAVUTUS. SAMUTI VAADAKE NEIS POSTKASTIDES KA TEISI JAOTUSI (gmailis näiteks UUENDUSED või PAKKUMISED) SEST IIAL EI VÕI TEADA, KUHU ÜKS VÕI TEINE E-MAILI KESKKOND SELLISED KIRJAD SAATA VÕIB. NII VÕIBKI JUHTUDA, ET MEIE POOLT SAADETUD KIRI JÕUAB ILMA TEIENI JÕUDMATA PRÜGIKASTI. JA SEE OLEKS JUBA KURB. :-(
   

 

MEIE KEVADTEGEMISED

Käesolevaga annan teada kitarriringi sellekevadistest tegemistest.
 

KITARRIPÜHAPÄEV 26. mail

26. mail 2019 toimub huvikooli kitarripühapäev, mille raames toimub huvikoolis 2 väikest kontserti:
kl.14:00 ja kl. 17:00.
Seal esinevad kõik edasijõudnumad õpilased, peamiselt üksinda mängides või mängides-lauldes. Võib tekkida ka veidi suuremaid koosseise, aga enamuses ikka rohkem akustilise suunaga.

Eelproovid kitarripühapäevaks toimuvad 25. mail alates 12.00 ja ka 26. mail kontsertide eel ja vahel. Täpsemad eelproovideajad paneme paika alates 21-st maist. 

 

KITARRIRINGI KEVADKONTSERT 30. mail

Neljapäeval 30-ndal mail 2019 toimub Pärimusmuusika aidas järjekordne KITARRIRINGI KEVADKONTSERT.

Seal esinevad kõik meie õpilased. See kontsert on meie ringi 2. poolaasta kõige tähtsam üritus

Eelproovid kontserdiks algavad samal päeval kella 14.00-st, ikka nii, et nooremad varem ja vanemad hiljem. Igale nooremale seltskonnale aega 10-15 minutit, mõned vanemad ja kogenumad võivad jääda ka ilma eelproovi võimaluseta, kuna aega võib jääda väheks. Täpsemad ajad lepime kokku umbes 2 nädalat enne kontserti.
 

KORRALDUSEST: Eelproovil saab iga rühma vanem  enda kätte kava. EELMISE ETTEASTE AJAL koguneb rühm tema juurde vasakusse äärde, SEAB END ESINEMISEKS VALMIS JA ON ÜLDSE HÄSTI TASA, KUNA EELMISED ALLES ESINEVAD! 
Kontserdil esitab iga rühm selleks selgeks õpitud pala(d). Lisaks võib tulla ka paar väiksema koosseisuga või üksiketteastet.

OLEME PLAANINUD OMA KONTSERDID SELLISENA, ET SEAL ESINEKSID NII NOOREMAD KUI VANEMAD MÄNGIJAD KOOS - SELLEKS, ET NOOREMAD NÄEKSID, MIS NEID VÕIB EES OODATA, KUI NAD VANEMAKS SAAVAD JA VANEMAD SAAKSID MEENUTADA, KUIDAS NEMAD KUNAGI ALUSTASID. PEALEGI ON SELLISTE KONTSERTIDE KORRALDAMINE KEERULINE KA TEHNILISEST KÜLJEST JA SEEPÄRAST PÜÜAME ÜHE KONTSERDIGA KÕIK ÄRA ÖELDA, MIS MEIL ÖELDA ON. MEIE KEVADKONTSERT koosneb KAHEST OSAST, MILLE VAHEL ON 15 MINUTIT VAHEAEGA. 
SIIT JÄRGMINE PALVE: PALUN PÜÜDKE KA TEIE JÄLGIDA KOGU KONTSERTI, MITTE AGA LAHKUDA PEALE ENDA (OMA LAPSE) ESINEMIST! SEE OLEKS PEALE KÕIGE MUU KA VIISAKAS :-)  

PEALE KONTSERTI OLEKS OODATUD APPI KÕIK ENNAST MEHEKS PIDAVAD VANEMAD KITARRIRINGI NOORMEHED, ET AIDATA ÕPETAJATEL KIIRESTI KÕIK ASJAD KOKKU PANNA, AUTOLE LAADIDA JA HUVIKOOLI ASJAD KA HUVIKOOLIS MAHA TÕSTA.
 

NB!
KONTSERDI päeval jäävad esinejate jaoks ära kõik muud trennid ja tegemised, mis segavad proovi või esinemist.

Väga heast kohusetundest annab märku suhtumine, kui klassiekskursioonile mineku asemel esineb õpilane hoopis meie kontserdil. 

Kui võimalik, siis palun ärge siduge end oluliselt ka oma kooli muude üritustega, kui need langevad kokku meie kontserdi päevaga. Kuna meie kontserdi aeg on juba paigas ja Teile teada, siis sõlmige vastavad kokkulepped aegsasti ja hoiatage oma õpetajaid ja treenereid ette! AITÄH!


Selleks, et meie kontsert HÄSTI õnnestuks, on Teie kõigi abi ja kaasalöömine kindlasti vajalik.  

Mida Te selleks teha saate? 

Tore oleks, kui kõik õpilased leiaksid iga päev umbes tunnikese aega, et kevadkontsertide esinemislood mitmeid kordi läbi mängida. Igal rühmal on oma lugu või lood. 
Täpsemalt saavad ka lapsevanemad meie kõikidest tegevustest teada just STUUDIUMI kalendrist. STUUDIUMIS  TERA keskkonnas on aga õpitavate lugude kuuldefailid ja need on saadetud ka Teile meilidele. Need tuleb alla laadida, salvestada ja soovitada lastel nende järgi oma lugusid harjutada: IGA ESITATAVAT LUGU TULEKS IGA PÄEV 10 korda läbi mängida. Siis kõlaksid nad veelgi paremini, kui juba näha-kuulda meie esinemisvideodel. 

PALVE: PALUN AIDAKE OMA LASTEL SEE LEHEKÜLG AVASTADA JA PALUN TUNDKE HUVI, KUIDAS LAPSE ETTEVALMISTUS KONTSERDIKS JA KA MUU TAVAÕPPIMINE KULGEB! 

Loomulikult võib vaadata ka kõiki teisi linke ja alajaotusi. Sealt võib leida meie eelmiste esinemiste videoid.  

ESINEMISEKS on kena selga panna veidi pidulikum riietus. 

VÄGA TÄHTIS
IGASUGUSTELE EELPROOVIDELE JA KONTSERDILE TULLES OLGU KONTSERDIKS VAJALIKUD NOODID KÕIGIL KAASAS, SEST AIDAS PRINTIDA EI SAA ja kellel nooti pole, sellel on kohe SUURED JAMAD. VEEL PAREM OLEKS, KUI ESITATAVAD LOOD OLEKSID MAKSIMAALSELT PEAS. SEDA VÄHEM SEGADUST NOOTIDEGA ON :-)

 

 

KÕIGILE NEILE, KES SOOVIVAD LIITUDA KITARRIRINGIGA, ...

... TEADMISEKS NII PALJU, ET KA MEIE KOOLI ÕPPETÖÖ ALGAB 1. SEPTEMBRIL.

 

 • KITARRIRINGI UUTE ÕPILASTE VASTUVÕTT TOIMUB PEAMISELT
  septembri alguses, ajad täpsustatakse. PALUME SIIS LÄBI ASTUDA MEIE RUUMIST JA END REGISTREERIDA. HILJEM võib õppima saada vaid erandjuhul, see tähendab, kui ealiselt ja tasemeliselt sobivas ringis juhtub olema veel vabu kohti. 
 • REGISTREERIDA SAATE MEIE KODULEHE KAUDU www.huvikool.ee
  Ankeedi täitmine ei garanteeri kohta rühmas. Vastuvõtu kinnituse saab õpetajalt, kui on üheskoos leitud ja kokku lepitud sobivad tundide ajad. 
 • VÕTAME VASTU ÕPILASI 3.-12. KLASSINI. NOOREMATE LASTEGA TEGELEVAD MEELSASTI KA MEIE HUVIKOOLI TEISED MUUSIKALISED RINGID LAULUSTUUDIO NING MUUSIKARING TUJU.  
 • ÕPPETÖÖKS ON LAPSELE VAJALIK PIISAVALT MÄNGUKÕLBULIK PILL, seda peamiselt selleks, et lapsel oleks võimalik kodus pilli harjutada. Pilliga peaks tegelema iga päev vähemalt 1 tunni vältel. Kui võimalik, siis võib esialgu laenata ka mõne ajutise pilli mõnelt tuttavalt - tingimusel, et seda kohe varsti tagasi ei võeta. 

  ÄRGE OSTKE PILLI ENNE, KUI ON KINDEL, ET TE OLETE KITARRIRINGI KINDLALT VASTU VÕETUD JA TEIE TUNDIDE AEG ON KINDLAKS MÄÄRATUD :-) SEE MÄRKUS ON VÄLTIMAKS TEIE ASJATUID KULUTUSI. 
  Samas aga võite siiski teha ettevalmistusi ja uurida, kust saab pilli muretseda. 
  Viljandis on selliseks kohaks kauplus Meloodia Paalalinnas Valuoja puiestee 13A.

  Kui Teile käib pilli ostmine esialgu üle jõu või Te ei ole päris kindel, kas Teie lapsele sobib taoline pilliõpe, võitegi proovida pilli tuttavate või sugulaste käest laenata, et laps saaks ikkagi kohe harjutama hakata. See on väga tähtis, sest muidu tekib ülejäänud rühma suhtes kohe mahajäämus ja hiljem on keeruline järgi õppida, sest teised lähevad kogu aeg vaikselt eest ära. Kui aga laps on kuulutatud kitarriringi vastuvõetuks ja tema tundide ajad on paika pandud, siis peaks küll lapsel pill kiiresti saadaval olema. Seega: tehke enda jaoks selgeks, kuidas toimida.

  MEIE KASUTAME ALGÕPPES PEAMISELT AKUSTILISI NAILON- VÕI METALLKEELTEGA KITARRE. ELEKTRIKITARRIDEGA VÕIB TULLA TEGEMIST NEIL, KES HAKKAVAD KUNAGI HILJEM ANSAMBLITES TEGUTSEMA. 

  KUI HAKKATE ENDALE PILLI MURETSEMA, SIIS PALUN LUGEGE ENNE LÄBI JÄRGMISED ÕPETUSSÕNAD. SEALT SAATE TARKUST KA PILLI HOIDMISE JA TRANSPORTIMISE KOHTA.

 

Toimetaja: KALEV SAARVA