Selleks, et koolitöödele veidi vaheldust saada ja Rohelise Kooli teemasid meelde tuletada, otsustasime korraldada virutaalse ent väga loodussõbraliku ja ekraanide eest äraviiva väljakutsete nädala!

Esimeses väljakutses utsitasime märkama kevade ärkamise tunnuseid! Hoolimata õrnast lumekihist, käidi oma aias või jalutuskäigul (2+2) silmad lahti nii, et leiti üles need väiksed looduses toimuvad muutused!

Vihmase ilma väljakutse oli toidu valmistamine tervisliku toitumise põhimõtteid arvestades. Snäkid, magustoit, suur õhtusöök jne - lasti fantaasia valla, oldi loovad ja valiti just endale sobiv variant!

Kuhu viskad sina tekkinud prügi? Ülesandeks oli üles pildistada oma kodune jäätmete sorteerimise süsteem!

Väljakutseks oli õppida ära mingi uus oskus! Soovituseks oli: Internetis on väga palju õpetusi - õpi mängima malet, mängima mõnda pilli, tegema käsitööd või ükskõik mille peale juba ka varem mõelnud oled, sest nüüd on selleks aega!

Väljakutseks oli oma igapäevasele jalutuskäigule kaasa võtta kindad ja kott, et korjata kaasa üles kõik mis loodusesse ei kuulu - PRÜGI!

Väljakutseks oli meisterdamine, aga mitte tavapärane, vaid looduslikest materjalidest koosneva kompositsiooni loomine! Fantaasial polnud piire!

Väljakutseks oli TÜ Loodusmuuseumi üleskutse - #MärkaTolmeldajat

TÜ Loodusmuuseum kutsus kõiki loodushuvilisi jagama oma kohtumisi taimeõitel askeldavate tolmeldajatega – olgu selleks siis liblikas, kärbes, mesilane või hoopis keegi muu!

Peavõit läks Kaisa Jaadlale, keda ootab Huvikooli naastes Huvikooli logoga riidest kott ja kaks Huvikooli logoga helkurit. Kaisa võttis osa kõikidest väljakutsetest ja oli mitmel päeval ka päeva parimaks! HURRRAAA!

Huvikooli naastes ootab aga ka teisi tublisid osavõtjaid Huvikooli logoga helkur!
Päev nr1 Kevade ärkamise tunnuseid märkas Birgit (Merit Kotsari foto)
Päev nr2 Tervislikku toitu kokkasid Mirtel ja Mattias (Triinu Hajaneni foto)
Päev nr3 Kuigi võitjal pilti ei ole, siis enim hääli kogus prügi sorteerimise süsteemide eest Mari Sarv
Päev nr4 Uue oskuse kiitus läheb sedapuhku Renekule (Pille Labi foto)