Sellel aastal võtsime Sooja kapsuni päeva tähistamiseks teistsuguse lähenemise. Kuna veebruaris liikus majas lapsi väga vähe, siis ei soovitanud me seekord õpilastel panna selga sooje kampsuneid ja villaseid sokke ning jälgida ruumide temperatuure ja muutuseid, vaid pildistasime üles soojuskaameraga meie maja valukohad - maja on vana, laseb külma läbi ning energiakadu on suur. Vaata ise täpsemalt meie maja seisu SIIT  (kusjuures väljas oli umbes 10 miinuskraadi.)

 

 

Saime ka eksperdilt hinnangu nende fotode abil meie maja seisu kohta ning piltidelt olevat näha, et ukse- ja aknatihendid on läbi. Ainuüksi nende vahetamine annaks palju soojust meie majale juurde. Külmasillad nurkades ja aknaraamise kõrval näitavad seda, et kas on soojustus niiskunud või siis ebaühtlase tihedusega. Samuti peaksime üle vaatama maja fassaadi väljaspoolt - kas on mõrasid, auke jms. 
Eksperdi sõnul parandaks meie maja olukorda korralik tuuletõke või soojustus seestpoolt. Alustama peaksime kindlasti akende vahetamisest või äärmisel juhul tihendite vahetamisest. 

 

Alustame läbirääkimisi meie maja olukorra parandamiseks!