Väljakutsete nädal
2.-5. detsember

Esimesel õpilasaktiivi koosolekul otsiti küsimusi vastustele - milliseid sündmuseid nad sooviksid Huvikoolis korraldada ja kuidas neid ka Rohelise kooli teemadega siduda. Sealt koorus välja põnev vastus - nädal täis väljakutseid! Kuna Rohelise kooli teemadeks valisime sellel aastal toidu, tervise+heaolu ja jäätmed, siis ka päevaväljakutsed olid nendest teemadest lähtuvad. Iga päevaga lisandus uus ülesanne, seega neljapäevaks oli kokku täita juba tervelt neli ülesannet.

Esmaspäevast kuni Neljapäevani: Joon Huvikoolis ainult vett

Propageerisime oma pudeli kaasa võtmist ning kui oma pudelit polnud, siis oli võimalus võtta köögiruumist endale kruus. Hoidusime magustatud jookidest ja lisatud suhkrutest. Koridoris olid ja jäävad ka edaspidiseks üles informatiivsed "plakatid" selle kohta, kui mitu grammi suhkrut on meie joodavates jookides ja utsitasime ka juba nädalakene varem õpilasi lugema pakendi tagakülge, sest ka suur E-ainete tabel on kõikidele lugemiseks/vaatamiseks/uurimiseks üleval.

Teisipäevast kuni Neljapäevani: Nutivaba Huvikool

Kuigi meie alumisel korrusel on juba aastaid olnud nutivaba tsoon, siis proovisime seda neil kolmel päeval teha majaüleseks. Põhimõte oli lihtne - telefoni võis kasutada vaid helistamiseks. Huvikoolis on niivõrd palju võimalusi kuidas oma vaba aega veeta - majas on erinevaid mänge, puhkenurkasid ja kindlasti ka nii mõnigi inimene keda veel ei tunne - innustasime just seda päris suhtlust.

Kolmapäevast kuni Neljapäevani: Tervislik toit Huvikoolis

Meie köögiruumis oli neil kahel päeval tervislik snäkilaud. Õpilased said maitsta laualt näiteks pomelot, nuikapsast, pähkleid, porgandeid, banaane jms. Vitamiinirikas snäkilaud meeldis õpilastele väga ning taldrikutäied kadusid üsna kiiresti.

Neljapäev: Lärmivaba Huvikool

Tänu Loodusringi juhendaja Peebule oli meil üleval koridoris müra valjususe mõõtja. Kui müra oli koridoris liiga suur, siis hakkas mõõdik häält tegema ja see andis lastele märku, et on aeg omavahel vaiksemalt suhelda.

Väljakutsete nädala lõpetasime tantsuõhtuga, kus muusikat mängisid Viljandi Avatud Noortetoa DJ kooli noored. Õpilasaktiiv viis läbi erinevaid mänge, seinale oli kuvatud danceoke ja laual taaskord värsked ja tervislikud snäkid.